Aktualne wyniki



1. Wyniki drużyn.

2. Zbiorczy wykaz zaobserwowanych gatunków.

 

1. Przedstawiamy szczegółowe wyniki wszystkich drużyn. Dwie ostatnie kolumny pozwalają zapoznać się z szczegółowymi danymi wybranej drużyny: pełną listą obserwacji i analizą widzianych gatunków.

# Zespoły Obserwatorzy Σ gatunków Obserwacje Gatunki
1 Michał Kucharski Michał Kucharski 188 mapa mapa
2 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 184 mapa mapa
3 PleżerowoTeam Anna Kaniewska-Skoczylas 170 mapa mapa
4 Maciej Zet Maciej Zengel 157 mapa mapa
5 Staszek Łubieński Stanisław Łubieński 147 mapa mapa
6 #teamCzajnik | Psubraty Przemyslaw Gumulka 131 mapa mapa
7 Agnieszka Kosicka Agnieszka Kosicka 125 mapa mapa
8 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 122 mapa mapa
9 Agnieszka Gałązka Agnieszka Gałązka 110 mapa mapa
10 Robert Kraska Robert Kraska 102 mapa mapa
11 Basia | Psubraty Barbara Grzebulska 98 mapa mapa
12 Tymon Świtała Świtała Tymon 97 mapa mapa
13 Hanna Żelichowska Hanna Żelichowska 92 mapa mapa
14 Jan Rapczyński Jan Rapczyński 90 mapa mapa
15 Marysia Raczkowska Marysia Raczkowska 82 mapa mapa
16 Jakub Woźniak Jakub Woźniak 76 mapa mapa
17 Paweł Kobyłecki Paweł Kobyłecki 69 mapa mapa
18 Michał Redlisiak Michał Redlisiak 68 mapa mapa
19 A.Ś. Aś Śmi 65 mapa mapa
20 Anna Kamilewicz-Wicik Anna Kamilewicz-Wicik 63 mapa mapa
20 Sławomir Kasjaniuk Sławomir Kasjaniuk 63 mapa mapa
20 Paweł Pstrokoński Paweł Pstrokoński 63 mapa mapa
23 Beti (Beata Ko na FB) Beata Skarbek-Kruszewska 59 mapa mapa
24 Miluś Dariusz Milewski 58 mapa mapa
25 Adam Anuszkiewicz Adam Anuszkiewicz 53 mapa mapa
26 Ewa Gaj Ewa Gaj 28 mapa mapa
27 Hubert Mateuszczyk Hubert Mateuszczyk 19 mapa mapa


2. Jakie gatunki udało nam się zbiorczo zobaczyć w tym roku? W tabeli znajdziecie ich listę (najnowsze informacje są na górze), wraz z informacją o pierwszej obserwacji każdego z nich (+ odnośniki do ornitho i mapy). Mamy też sumę widzianych osobników każdego gatunku (uwzględniane są tylko dokładne pomiary wprowadzone do Ornitho) i % drużyn, które widziały dany gatunek. Większość pół jest jednocześnie linkami do odpowiednich stron (np. gatunek prowadzi do listy wszystkich jego obserwacji) lub mapy.

# # taks. Gatunek Σ osob. % druż. ID obser. Drużyna Obserwatorzy Data Mapa
1 219 kormoran, Phalacrocorax carbo 2001 93% 3019152 Paweł Pstrokoński Paweł Pstrokoński 2019.01.01 mapa
2 364 kowalik, Sitta europaea 153 96% 2761705 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.01.01 mapa
3 410 wróbel, Passer domesticus 1515 89% 2761867 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.01.01 mapa
4 300 gawron, Corvus frugilegus 659 96% 2766072 Paweł Kobyłecki Paweł Kobyłecki 2019.01.01 mapa
5 296 sójka, Garrulus glandarius 303 93% 2761726 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.01.01 mapa
6 433 dzwoniec, Chloris chloris 523 93% 2761717 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.01.01 mapa
7 26 nurogęś, Mergus merganser 471 89% 3019153 Paweł Pstrokoński Paweł Pstrokoński 2019.01.01 mapa
8 304 sosnówka, Periparus ater 116 52% 2761720 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.01.01 mapa
9 399 kos, Turdus merula 436 96% 2761716 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.01.01 mapa
10 171 mewa srebrzysta, Larus argentatus 616 85% 2766086 Paweł Kobyłecki Paweł Kobyłecki 2019.01.01 mapa
11 256 puszczyk, Strix aluco 36 48% 2761704 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.01.01 mapa
12 437 czeczotka, Acanthis flammea 577 70% 2766089 Paweł Kobyłecki Paweł Kobyłecki 2019.01.01 mapa
13 162 śmieszka, Chroicocephalus ridibundus 5527 100% 2828853 Beti (Beata Ko na FB) Beata Skarbek-Kruszewska 2019.01.01 mapa
14 369 szpak, Sturnus vulgaris 3172 96% 2828856 Beti (Beata Ko na FB) Beata Skarbek-Kruszewska 2019.01.01 mapa
15 303 wrona siwa, Corvus cornix 1363 96% 2766068 Paweł Kobyłecki Paweł Kobyłecki 2019.01.01 mapa
16 297 sroka, Pica pica 504 89% 2761725 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.01.01 mapa
17 268 dzięcioł duży, Dendrocopos major 257 81% 2761709 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.01.01 mapa
18 429 grubodziób, Coccothraustes coccothraustes 89 74% 2762047 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.01.01 mapa
19 308 modraszka, Cyanistes caeruleus 445 93% 2761722 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.01.01 mapa
20 445 czyż, Spinus spinus 619 81% 2761710 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.01.01 mapa
21 168 mewa siwa, Larus canus 438 100% 2828854 Beti (Beata Ko na FB) Beata Skarbek-Kruszewska 2019.01.01 mapa
22 174 mewa białogłowa, Larus cachinnans 430 81% 2766085 Paweł Kobyłecki Paweł Kobyłecki 2019.01.01 mapa
23 436 czeczotka brązowa, Acanthis cabaret 6 7% 2766090 Paweł Kobyłecki Paweł Kobyłecki 2019.01.01 mapa
24 432 gil, Pyrrhula pyrrhula 106 67% 2766069 Paweł Kobyłecki Paweł Kobyłecki 2019.01.01 mapa
25 365 pełzacz leśny, Certhia familiaris 43 48% 2761706 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.01.01 mapa
26 299 kawka, Corvus monedula 2237 96% 2761724 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.01.01 mapa
27 373 rudzik, Erithacus rubecula 141 85% 2766088 Paweł Kobyłecki Paweł Kobyłecki 2019.01.01 mapa
28 265 dzięcioł czarny, Dryocopus martius 78 70% 2761708 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.01.01 mapa
29 411 mazurek, Passer montanus 883 89% 2761711 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.01.01 mapa
30 310 bogatka, Parus major 947 89% 2761707 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.01.01 mapa
31 64 gołąb miejski, Columba livia forma urbana 882 93% 2766079 Paweł Kobyłecki Paweł Kobyłecki 2019.01.01 mapa
32 69 sierpówka, Streptopelia decaocto 224 85% 2761715 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.01.01 mapa
33 45 krzyżówka, Anas platyrhynchos 3281 100% 3019154 Paweł Pstrokoński Paweł Pstrokoński 2019.01.01 mapa
34 353 raniuszek, Aegithalos caudatus 251 59% 2766081 Paweł Kobyłecki Paweł Kobyłecki 2019.01.01 mapa
35 401 kwiczoł, Turdus pilaris 2038 96% 2828864 Beti (Beata Ko na FB) Beata Skarbek-Kruszewska 2019.01.01 mapa
36 14 gęś białoczelna, Anser albifrons 28 33% 2762268 Agnieszka Kosicka Agnieszka Kosicka 2019.01.01 mapa
37 210 czapla siwa, Ardea cinerea 235 81% 2762265 Agnieszka Kosicka Agnieszka Kosicka 2019.01.01 mapa
38 366 pełzacz ogrodowy, Certhia brachydactyla 118 85% 2762245 Agnieszka Kosicka Agnieszka Kosicka 2019.01.01 mapa
39 82 łyska, Fulica atra 881 96% 2762255 Agnieszka Kosicka Agnieszka Kosicka 2019.01.01 mapa
40 46 rożeniec, Anas acuta 23 59% 3282242 Michał Redlisiak Michał Redlisiak 2019.01.02 mapa
41 428 jer, Fringilla montifringilla 9 15% 2770560 PleżerowoTeam Anna Kaniewska-Skoczylas 2019.01.02 mapa
42 51 bażant, Phasianus colchicus 150 78% 2765752 Robert Kraska Robert Kraska 2019.01.02 mapa
43 242 bielik, Haliaeetus albicilla 42 56% 2768071 Sławomir Kasjaniuk Sławomir Kasjaniuk 2019.01.03 mapa
44 239 krogulec, Accipiter nisus 125 70% 2771876 Staszek Łubieński Stanisław Łubieński 2019.01.03 mapa
45 396 paszkot, Turdus viscivorus 23 33% 2767752 Staszek Łubieński Stanisław Łubieński 2019.01.03 mapa
46 427 zięba, Fringilla coelebs 321 85% 2770580 PleżerowoTeam Anna Kaniewska-Skoczylas 2019.01.03 mapa
47 81 kokoszka, Gallinula chloropus 94 63% 2767737 Staszek Łubieński Stanisław Łubieński 2019.01.03 mapa
48 368 strzyżyk, Troglodytes troglodytes 79 81% 2770766 Paweł Kobyłecki Paweł Kobyłecki 2019.01.04 mapa
49 363 jemiołuszka, Bombycilla garrulus 61 19% 3282252 Michał Redlisiak Michał Redlisiak 2019.01.04 mapa
50 453 trznadel, Emberiza citrinella 317 63% 2770765 Paweł Kobyłecki Paweł Kobyłecki 2019.01.04 mapa
51 398 droździk, Turdus iliacus 69 37% 2770583 PleżerowoTeam Anna Kaniewska-Skoczylas 2019.01.04 mapa
52 277 pustułka, Falco tinnunculus 275 74% 2769550 Robert Kraska Robert Kraska 2019.01.04 mapa
53 292 srokosz, Lanius excubitor 14 33% 2772926 Maciej Zet Maciej Zengel 2019.01.05 mapa
54 264 dzięcioł zielony, Picus viridis 119 93% 2770773 Paweł Kobyłecki Paweł Kobyłecki 2019.01.05 mapa
55 442 szczygieł, Carduelis carduelis 324 85% 2771880 Staszek Łubieński Stanisław Łubieński 2019.01.05 mapa
56 305 czubatka, Lophophanes cristatus 9 30% 2772922 Maciej Zet Maciej Zengel 2019.01.05 mapa
57 274 zimorodek, Alcedo atthis 47 63% 2774776 Maciej Zet Maciej Zengel 2019.01.06 mapa
58 361 mysikrólik, Regulus regulus 57 63% 2781693 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.01.06 mapa
59 47 cyraneczka, Anas crecca 105 59% 2781684 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.01.06 mapa
60 246 myszołów, Buteo buteo 173 74% 2774775 Maciej Zet Maciej Zengel 2019.01.06 mapa
61 3 łabędź niemy, Cygnus olor 366 85% 3019171 Paweł Pstrokoński Paweł Pstrokoński 2019.01.06 mapa
62 24 gągoł, Bucephala clangula 366 63% 2774759 Maciej Zet Maciej Zengel 2019.01.06 mapa
63 301 kruk, Corvus corax 150 63% 2774353 Basia | Psubraty Barbara Grzebulska 2019.01.06 mapa
64 306 sikora uboga, Poecile palustris 21 44% 2778076 Paweł Kobyłecki Paweł Kobyłecki 2019.01.07 mapa
65 267 dzięciołek, Dryobates minor 27 44% 2779271 Miluś Dariusz Milewski 2019.01.07 mapa
66 178 mewa siodłata, Larus marinus 24 52% 2779874 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.01.08 mapa
67 383 kopciuszek, Phoenicurus ochruros 91 74% 2781253 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.01.09 mapa
68 354 kapturka, Sylvia atricapilla 265 78% 3019182 Paweł Pstrokoński Paweł Pstrokoński 2019.01.09 mapa
69 269 dzięcioł białoszyi, Dendrocopos syriacus 27 41% 2783451 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.01.10 mapa
70 49 mandarynka, Aix galericulata 322 81% 2782859 Anna Kamilewicz-Wicik Anna Kamilewicz-Wicik 2019.01.10 mapa
71 266 dzięcioł średni, Dendrocoptes medius 53 63% 2785031 #teamCzajnik | Psubraty Przemyslaw Gumulka 2019.01.11 mapa
72 434 makolągwa, Linaria cannabina 115 26% 2788656 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.01.12 mapa
73 240 jastrząb, Accipiter gentilis 15 33% 2788557 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.01.12 mapa
74 284 sokół wędrowny, Falco peregrinus 26 52% 2785980 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.01.12 mapa
75 25 bielaczek, Mergellus albellus 14 22% 2788576 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.01.12 mapa
76 12 gęś tundrowa, Anser serrirostris 13 22% 2789234 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.01.12 mapa
77 141 krwawodziób, Tringa totanus 21 44% 2788654 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.01.12
78 76 wodnik, Rallus aquaticus 6 22% 2790685 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.01.13
79 59 perkozek, Tachybaptus ruficollis 35 52% 2793078 A.Ś. Aś Śmi 2019.01.13 mapa
80 43 świstun, Mareca penelope 81 19% 2789591 Maciej Zet Maciej Zengel 2019.01.13 mapa
81 42 krakwa, Mareca strepera 44 48% 2790774 Adam Anuszkiewicz Adam Anuszkiewicz 2019.01.13 mapa
82 245 myszołów włochaty, Buteo lagopus 4 15% 2797097 Robert Kraska Robert Kraska 2019.01.17 mapa
83 173 mewa romańska, Larus michahellis 7 26% 2827184 Hubert Mateuszczyk Hubert Mateuszczyk 2019.01.18 mapa
84 52 kuropatwa, Perdix perdix 3 7% 2803251 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.01.19 mapa
85 307 czarnogłówka, Poecile montanus 13 37% 3282353 Michał Redlisiak Michał Redlisiak 2019.01.22 mapa
86 455 potrzos, Emberiza schoeniclus 94 59% 2813438 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.01.24 mapa
87 170 mewa żółtonoga, Larus fuscus 33 26% 2836753 Jan Rapczyński Jan Rapczyński 2019.02.02 mapa
88 27 szlachar, Mergus serrator 3 11% 2831820 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.02.02 mapa
89 36 czernica, Aythya fuligula 76 67% 2857202 Jan Rapczyński Jan Rapczyński 2019.02.07 mapa
90 435 rzepołuch, Linaria flavirostris 2 4% 2846945 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.02.09 mapa
91 84 żuraw, Grus grus 234 59% 2850630 Staszek Łubieński Stanisław Łubieński 2019.02.10 mapa
92 66 grzywacz, Columba palumbus 723 93% 3156607 Ewa Gaj Ewa Gaj 2019.02.11 mapa
93 10 gęgawa, Anser anser 228 63% 2853227 Robert Kraska Robert Kraska 2019.02.11 mapa
94 318 skowronek, Alauda arvensis 203 56% 2860512 Robert Kraska Robert Kraska 2019.02.15 mapa
95 103 czajka, Vanellus vanellus 155 52% 2866703 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.02.17 mapa
96 212 czapla biała, Ardea alba 34 30% 2866663 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.02.17 mapa
97 33 głowienka, Aythya ferina 284 70% 2866715 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.02.17 mapa
98 254 uszatka, Asio otus 12 26% 2892182 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.02.25 mapa
99 316 lerka, Lullula arborea 33 37% 2892199 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.02.25 mapa
100 65 siniak, Columba oenas 4 7% 2897077 Robert Kraska Robert Kraska 2019.02.27 mapa
101 447 śnieguła, Plectrophenax nivalis 1 4% 3014526 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.03.02
102 320 wąsatka, Panurus biarmicus 17 15% 2921611 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.03.08 mapa
103 129 słonka, Scolopax rusticola 15 41% 2944362 Basia | Psubraty Barbara Grzebulska 2019.03.09 mapa
104 397 śpiewak, Turdus philomelos 147 81% 2931125 Hanna Żelichowska Hanna Żelichowska 2019.03.09 mapa
105 205 bąk, Botaurus stellaris 31 52% 2934353 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.03.12 mapa
106 426 pliszka siwa, Motacilla alba 195 70% 2939794 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.03.14 mapa
107 409 pokrzywnica, Prunella modularis 19 26% 3016939 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.03.17 mapa
108 136 samotnik, Tringa ochropus 38 41% 3016920 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.03.17 mapa
109 202 bocian biały, Ciconia ciconia 61 59% 3023008 Beti (Beata Ko na FB) Beata Skarbek-Kruszewska 2019.03.17 mapa
110 417 świergotek łąkowy, Anthus pratensis 43 19% 2947965 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.03.17 mapa
111 61 perkoz dwuczuby, Podiceps cristatus 109 67% 2955149 Staszek Łubieński Stanisław Łubieński 2019.03.18 mapa
112 60 perkoz rdzawoszyi, Podiceps grisegena 22 33% 2960519 Maciej Zet Maciej Zengel 2019.03.20
113 362 zniczek, Regulus ignicapilla 8 26% 2966443 Staszek Łubieński Stanisław Łubieński 2019.03.21 mapa
114 131 kszyk, Gallinago gallinago 47 37% 2976010 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.03.23 mapa
115 387 kląskawka, Saxicola rubicola 50 52% 2976011 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.03.23 mapa
116 234 błotniak stawowy, Circus aeruginosus 76 67% 2980171 Tymon Świtała Świtała Tymon 2019.03.24 mapa
117 349 pierwiosnek, Phylloscopus collybita 177 85% 2979734 Staszek Łubieński Stanisław Łubieński 2019.03.24 mapa
118 311 remiz, Remiz pendulinus 5 19% 2979736 Staszek Łubieński Stanisław Łubieński 2019.03.24 mapa
119 201 bocian czarny, Ciconia nigra 19 41% 2979737 Staszek Łubieński Stanisław Łubieński 2019.03.24 mapa
120 39 cyranka, Spatula querquedula 32 37% 2985723 Agnieszka Kosicka Agnieszka Kosicka 2019.03.24 mapa
121 40 płaskonos, Spatula clypeata 32 26% 2986410 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.03.25 mapa
122 9 bernikla kanadyjska, Branta canadensis 2 7% 3002055 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.03.30 mapa
123 388 białorzytka, Oenanthe oenanthe 14 30% 3002016 Maciej Zet Maciej Zengel 2019.03.30 mapa
124 134 brodziec piskliwy, Actitis hypoleucos 306 63% 3020305 Jan Rapczyński Jan Rapczyński 2019.03.31 mapa
125 235 błotniak zbożowy, Circus cyaneus 4 7% 3020586 Robert Kraska Robert Kraska 2019.04.02 mapa
126 347 piecuszek, Phylloscopus trochilus 78 67% 3023872 Paweł Pstrokoński Paweł Pstrokoński 2019.04.04 mapa
127 63 zausznik, Podiceps nigricollis 46 37% 3023361 Maciej Zet Maciej Zengel 2019.04.04 mapa
128 237 błotniak łąkowy, Circus pygargus 1 4% 3085024 Tymon Świtała Świtała Tymon 2019.04.05 mapa
129 98 sieweczka rzeczna, Charadrius dubius 76 44% 3026911 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.04.05 mapa
130 382 pleszka, Phoenicurus phoenicurus 113 70% 3030709 Anna Kamilewicz-Wicik Anna Kamilewicz-Wicik 2019.04.06 mapa
131 357 piegża, Sylvia curruca 104 78% 3051691 Paweł Pstrokoński Paweł Pstrokoński 2019.04.07 mapa
132 139 kwokacz, Tringa nebularia 79 33% 3035437 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.04.07 mapa
133 166 mewa czarnogłowa, Ichthyaetus melanocephalus 2 4% 3035439 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.04.07
134 97 sieweczka obrożna, Charadrius hiaticula 24 26% 3035444 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.04.07 mapa
135 180 rybitwa wielkodzioba, Hydroprogne caspia 1 4% 3036314 PleżerowoTeam Anna Kaniewska-Skoczylas 2019.04.07 mapa
136 30 ohar, Tadorna tadorna 14 15% 3036437 PleżerowoTeam Anna Kaniewska-Skoczylas 2019.04.07 mapa
137 380 muchołówka żałobna, Ficedula hypoleuca 30 44% 3050238 Jan Rapczyński Jan Rapczyński 2019.04.08 mapa
138 114 batalion, Calidris pugnax 72 22% 3050714 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.04.09 mapa
139 339 dymówka, Hirundo rustica 418 63% 3050718 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.04.09 mapa
140 444 kulczyk, Serinus serinus 33 48% 3058879 Maciej Zet Maciej Zengel 2019.04.13 mapa
141 183 rybitwa rzeczna, Sterna hirundo 546 78% 3060677 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.04.13 mapa
142 262 krętogłów, Jynx torquilla 6 19% 3075346 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.04.17 mapa
143 187 rybitwa czarna, Chlidonias niger 153 56% 3090119 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.04.20 mapa
144 331 rokitniczka, Acrocephalus schoenobaenus 29 37% 3092942 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.04.21 mapa
145 414 świergotek drzewny, Anthus trivialis 6 15% 3091387 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.04.21 mapa
146 342 świstunka leśna, Phylloscopus sibilatrix 39 44% 3093794 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.04.21 mapa
147 322 brzęczka, Locustella luscinioides 24 41% 3104021 Jakub Woźniak Jakub Woźniak 2019.04.22 mapa
148 385 pokląskwa, Saxicola rubetra 42 33% 3096729 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.04.22 mapa
149 75 kukułka, Cuculus canorus 50 56% 3096182 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.04.22 mapa
150 142 łęczak, Tringa glareola 93 37% 3096593 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.04.22 mapa
151 228 orlik krzykliwy, Clanga pomarina 1 4% 3096610 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.04.22 mapa
152 185 rybitwa białoczelna, Sternula albifrons 56 41% 3097529 Agnieszka Gałązka Agnieszka Gałązka 2019.04.22 mapa
153 423 pliszka żółta, Motacilla flava 18 30% 3099753 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.04.22 mapa
154 336 trzciniak, Acrocephalus arundinaceus 96 59% 3107824 Maciej Zet Maciej Zengel 2019.04.24 mapa
155 50 przepiórka, Coturnix coturnix 5 15% 3114586 Mazowiecki Park Krajobrazowy Przemysław Stolarz 2019.04.25 mapa
156 337 oknówka, Delichon urbicum 199 59% 3111806 Staszek Łubieński Stanisław Łubieński 2019.04.25 mapa
157 261 dudek, Upupa epops 9 26% 3125902 Paweł Kobyłecki Paweł Kobyłecki 2019.04.25 mapa
158 360 cierniówka, Sylvia communis 93 63% 3111805 Staszek Łubieński Stanisław Łubieński 2019.04.25 mapa
159 74 jerzyk, Apus apus 1063 74% 3111380 Staszek Łubieński Stanisław Łubieński 2019.04.25 mapa
160 324 świerszczak, Locustella naevia 26 30% 3115420 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.04.26 mapa
161 340 brzegówka, Riparia riparia 207 37% 3148836 Jan Rapczyński Jan Rapczyński 2019.04.26 mapa
162 163 mewa mała, Hydrocoloeus minutus 51 33% 3121043 Staszek Łubieński Stanisław Łubieński 2019.04.27 mapa
163 188 rybitwa białoskrzydła, Chlidonias leucopterus 18 15% 3121034 Staszek Łubieński Stanisław Łubieński 2019.04.27 mapa
164 186 rybitwa białowąsa, Chlidonias hybrida 18 22% 3121036 Staszek Łubieński Stanisław Łubieński 2019.04.27 mapa
165 91 szablodziób, Recurvirostra avosetta 11 37% 3121042 Staszek Łubieński Stanisław Łubieński 2019.04.27 mapa
166 375 słowik rdzawy, Luscinia megarhynchos 21 48% 3125896 Paweł Kobyłecki Paweł Kobyłecki 2019.04.28 mapa
167 110 rycyk, Limosa limosa 7 15% 3125862 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.04.28 mapa
168 440 krzyżodziób świerkowy, Loxia curvirostra 37 15% 3132075 Staszek Łubieński Stanisław Łubieński 2019.04.28 mapa
169 206 bączek, Ixobrychus minutus 27 41% 3132518 PleżerowoTeam Anna Kaniewska-Skoczylas 2019.04.29 mapa
170 376 słowik szary, Luscinia luscinia 63 56% 3133556 #teamCzajnik | Psubraty Przemyslaw Gumulka 2019.04.29 mapa
171 287 wilga, Oriolus oriolus 69 56% 3136317 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.04.30 mapa
172 372 muchołówka szara, Muscicapa striata 18 37% 3142101 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.05.01 mapa
173 328 zaganiacz, Hippolais icterina 26 37% 3161881 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.05.04 mapa
174 379 muchołówka mała, Ficedula parva 13 30% 3175646 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.05.07
175 71 lelek, Caprimulgus europaeus 1 4% 3282457 Michał Redlisiak Michał Redlisiak 2019.05.08 mapa
176 449 potrzeszcz, Emberiza calandra 3 11% 3199093 Maciej Zet Maciej Zengel 2019.05.11 mapa
177 334 trzcinniczek, Acrocephalus scirpaceus 35 48% 3199077 Maciej Zet Maciej Zengel 2019.05.11 mapa
178 77 derkacz, Crex crex 24 30% 3194945 Maciej Zet Maciej Zengel 2019.05.11 mapa
179 333 łozówka, Acrocephalus palustris 51 48% 3194556 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.05.11 mapa
180 222 trzmielojad, Pernis apivorus 10 19% 3194680 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.05.11 mapa
181 280 kobuz, Falco subbuteo 7 22% 3194729 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.05.11 mapa
182 430 dziwonia, Erythrina erythrina 21 26% 3194684 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.05.11 mapa
183 288 gąsiorek, Lanius collurio 52 48% 3197640 Agnieszka Gałązka Agnieszka Gałązka 2019.05.12 mapa
184 355 gajówka, Sylvia borin 9 19% 3201496 Agnieszka Gałązka Agnieszka Gałązka 2019.05.12 mapa
185 62 perkoz rogaty, Podiceps auritus 2 7% 3214054 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.05.13 mapa
186 356 jarzębatka, Sylvia nisoria 6 15% 3235055 PleżerowoTeam Anna Kaniewska-Skoczylas 2019.05.19 mapa
187 381 muchołówka białoszyja, Ficedula albicollis 1 4% 3282504 Michał Redlisiak Michał Redlisiak 2019.05.21 mapa
188 351 wójcik, Phylloscopus trochiloides 6 22% 3248694 Paweł Pstrokoński Paweł Pstrokoński 2019.05.22 mapa
189 332 zaroślówka, Acrocephalus dumetorum 21 33% 3269615 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.05.28
190 323 strumieniówka, Locustella fluviatilis 8 19% 3285751 #teamCzajnik | Psubraty Przemyslaw Gumulka 2019.06.02 mapa
191 451 ortolan, Emberiza hortulana 3 11% 3323627 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.06.15
192 108 kulik wielki, Numenius arquata 18 15% 3385224 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.07.08 mapa
193 117 biegus mały, Calidris temminckii 9 22% 3389720 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.07.10 mapa
194 116 biegus krzywodzioby, Calidris ferruginea 4 7% 3389719 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.07.10 mapa
195 106 kulik mniejszy, Numenius phaeopus 1 4% 3392852 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.07.12 mapa
196 109 szlamnik, Limosa lapponica 1 4% 3392151 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.07.12 mapa
197 122 biegus malutki, Calidris minuta 2 4% 3398641 Robert Kraska Robert Kraska 2019.07.14 mapa
198 424 pliszka górska, Motacilla cinerea 4 11% 3424093 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.07.26
199 93 siewka złota, Pluvialis apricaria 4 15% 3425635 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.07.27 mapa
200 119 biegus zmienny, Calidris alpina 11 11% 3428430 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.07.28 mapa
201 92 siewnica, Pluvialis squatarola 1 4% 3431887 #teamśnieguła Krzysztof Tabernacki 2019.07.30 mapa
202 138 brodziec śniady, Tringa erythropus 3 11% 3453672 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.08.10 mapa
203 89 ostrygojad, Haematopus ostralegus 1 4% 3453673 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.08.10 mapa
204 79 zielonka, Zapornia parva 2 7% 3456583 Michał Kucharski Michał Kucharski 2019.08.11 mapa
205 113 biegus rdzawy, Calidris canutus 1 4% 3465011 PleżerowoTeam Anna Kaniewska-Skoczylas 2019.08.15 mapa
206 78 kropiatka, Porzana porzana 2 7% 3467986 PleżerowoTeam Anna Kaniewska-Skoczylas 2019.08.16